Masāžas vanna: kādi ir ieguvumi mūsu veselībai?

Kokia nauda mūsų sveikatai pasižymi masažinė vonia

Masāžas vanna: kādi ir ieguvumi mūsu veselībai?

Masāžas vannas jeb burbuļvannas ir arvien biežāk sastopams komforta elements mājās.

Agrāk tas bija īsts luksusa priekšmets. Mūsdienās šīs ierīces arvien biežāk tiek izmantotas mājās. Tas nodrošina, ka ikviens ģimenes loceklis var ne tikai jautri peldēties, bet arī vislabāk atpūsties karstajās vasaras dienās.

Tomēr burbuļvannas nav paredzētas tikai izklaidei. Kā liecina pētījumi, aktīvās strāvas šajās vannās var sniegt arī ievērojamu labumu veselībai. Masāžas vanna var palīdzēt pienācīgi atpūsties, pārvarēt mokošas sāpes un ātrāk atjaunot ķermeni.

Šajā rakstā ir sniegts plašāks skaidrojums par burbuļvannu sniegtajām labsajūtas priekšrocībām.

Nodrošināt labāku miega kvalitāti

Paaugstinātas spriedzes un stresa periodi mūsu dzīvē ļoti bieži nozīmē, ka mēs neguļam pietiekami daudz vai vienkārši neguļam tik labi kā agrāk.

Iespējams, esat pamanījuši, ka karsta duša vai vanna var palīdzēt mums vairāk atpūsties. Tādējādi jūsu ķermenim naktī ir vieglāk iemigt dziļā miegā. Tas nav tukšs novērojums, jo tam ir medicīniski pierādījumi.

Pētījumi liecina, ka karstā ūdens strūklas virpuļvannā uzlabo asinsriti, atslābina muskuļus un mazina sāpes. Šie ir daži no visbiežāk sastopamajiem iemesliem, kāpēc mums ir grūti aizmigt. Ir skaidrs, ka mērcēšanās džakuzi veicina kvalitatīvāku atpūtu.

Tas jo īpaši attiecas uz gados vecākiem cilvēkiem, kuri daudz biežāk cieš no bezmiega.

Uzlabo asinsvadu un sirds veselību

Vēl viens aspekts, kurā virpuļvannas var mums palīdzēt, ir sirds un asinsvadu veselības uzlabošana. Pētījumi liecina, ka, pavadot tikai 5-10 minūtes karstā burbuļvannā, var ievērojami pazemināt asinsspiedienu.

Ja mēs to darām regulāri, ieguvums veselībai ir ne tikai zemāks asinsspiediens, bet arī uzlabota asinsvadu un sirds darbība un attiecīgi samazināts šo slimību risks.

Tas var būt lielisks veids, kā stiprināt šīs ķermeņa sistēmas, ja cilvēks vecuma vai noteiktu veselības traucējumu dēļ nevar aktīvi sportot.

Atpūtina muskuļus un palīdz pārvarēt sāpes

Vēl viena šādas vannas priekšrocība ir tā, ka tā palīdz locītavām, cīpslām un muskuļiem atslābināties. Diskomforts šajās zonās parasti ievērojami apgrūtina ikdienas dzīvi, liek mums justies uzbudinātiem un, protams, rada sāpes.

Neatkarīgi no tā, vai tas ir savainojums vai tikai periodiska saslimšana, karstā burbuļvanna ir lielisks veids, kā atpūsties un atgūties.

Ūdens pozitīvā iedarbība ir jūtama arī nopietnu slimību, piemēram, artrīta, gadījumā, kas bieži piemīt gados vecākiem cilvēkiem.

Uzlabo vielmaiņu un stimulē kaloriju dedzināšanu

Lai gan pierādījumi vēl nav simtprocentīgi pārliecinoši, daži pētnieki ir izteikuši pieņēmumu, ka, pavadot laiku karstā burbuļvannā, var arī sadedzināt papildu kalorijas.

Pētījumi liecina, ka, pavadot līdz pat stundai burbuļvannā, tiek sadedzināts tikpat daudz kaloriju kā 30 minūšu pastaigas laikā. Tas ir vienkārši tāpēc, ka virpuļstrāvas stimulē ātrāku vielmaiņu mūsu organismā.

Protams, tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka pirts jūsu dzīvē aizstās sportu un fiziskās aktivitātes, taču ir vērts uzsvērt tās priekšrocības arī šajā ziņā.

Visbeidzot

Šajā rakstā mēs īsi runājām par karsto vannu labvēlīgo ietekmi uz mūsu veselību. Varētu teikt, ka vanna ir ne tikai izklaides līdzeklis mums un mūsu ģimenei, bet arī kaut kas, kas var sniegt reālu labumu veselībai. Tātad, ja meklējat veidu, kā uzlabot savu veselību, burbuļvanna varētu būt tieši tas, kas jums noderēs.