Burbuļvanna: kā to pareizi uzturēt?
Burbuļvanna arvien biežāk izvēlas cilvēki, kuri vēlas, lai viņu mājās būtu ērta vieta, kur pilnībā atpūsties kopā ar ģimeni vai draugiem.
Tomēr viena lieta ir iegādāties šādu vannu. Lai nodrošinātu, ka mūsu jaunā virpuļvanna kalpo ilgu laiku un ļauj jums jebkurā laikā izbaudīt tās unikālās relaksējošās īpašības, vienlīdz svarīga ir pareiza apkope.
Šajā rakstā mēs runāsim par svarīgākajiem virpuļvannu uzturēšanas principiem un to, kas periodiski būtu jādara, lai jūsu mājas vidē vienmēr būtu lieliska vanna.
Burbuļvanna apkopes pamatprincipi
Būtībā galvenās lietas, kas jāņem vērā, rūpējoties par savu burbuļvanna, ir šādas:
- Vannas istabas ūdens un tā tīrība
- Ūdens dzidrums
- Masāžas sistēma
- Ūdens pH līmenis un hlors.
Pareizi kopjot visas šīs burbuļvanna jomas, jūsu ierīce jūs priecēs gadiem ilgi, ūdens būs tīrs un neradīs negatīvu ietekmi uz jūsu veselību.
Tomēr, lai to panāktu, visi šie principi būtu stingri jāievēro. Eksperti norāda, ka vissvarīgākie noteikumi ir regulāri mainīt ūdeni (vismaz reizi sezonā) un uzturēt baseinu pienācīgi tīru, neaizmirstot to tīrīt vismaz reizi nedēļā.
Turpmāk mēs sīkāk aplūkojam četrus principus.
Vannas istabas ūdens un virsmu uzturēšana
Pats galvenais princips ir regulāri mainīt ūdeni baseinā. Ja mazgājaties, kaut arī reti, noteikti to vajadzētu darīt vismaz reizi sezonā. Tas nodrošina, ka ūdens ir pietiekami tīrs un nerada piemērotu vidi baktēriju attīstībai.
Tomēr, ja vannu izmantojat ļoti bieži, jums vajadzētu padomāt par biežāku ūdens maiņu. Tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt pietiekamu tīrību.
Mūsdienīgākās burbuļvanna versijās parasti ir automātiskas skalošanas funkcijas, kas vēl vairāk atvieglo ūdens uzturēšanu. Šeit viss, kas jums jādara, ir jāpievieno īpašs antibakteriāls šķidrums, un nomainītais ūdens ilgstoši saglabāsies tīrs.
Protams, svarīgi ir arī uzturēt virsmu tīru. Ieteicams izmantot ķimikālijas, kas nesatur vielas, kuras var kaitēt vannai, un pašai tīrīšanai izmantot maigākus audumus.
Ūdens dzidrības uzturēšana
Par vannas tīrību liecina arī burbuļvanna un dzidrs ūdens. Parasti duļķainu ūdeni rada netīrumi vai aļģes, un, lai cīnītos ar šiem faktoriem, būs nepieciešami arī daži ķīmiski līdzekļi.
Visizplatītākais ūdens dzidrinātājs ir īpašs šķidrums, ko sauc par flokulantu, kas, mijiedarbojoties ar vannas ūdens filtru, veiksmīgi attīra visus vannas vai peldbaseina piemaisījumus.
Optimālam rezultātam pietiek ar dažiem mililitriem maisījuma, lai iztīrītu visu baseinu, un to var pievienot skimmerim.
Masāžas sistēmas uzturēšana tīrībā
Tikpat svarīgi ir uzturēt burbuļvannas masāžas sistēmu tīru. Galu galā tas, iespējams, ir galvenais iemesls, kāpēc mēs iegādājāmies ierīci.
Sistēmas un tās cauruļvadu skalošana laiku pa laikam nodrošina maksimālu efektivitāti un kalpošanas laiku.
Arī šajā gadījumā var palīdzēt īpašas, jūsu virpuļvannai pielāgotas ķimikālijas.
Ūdens pH līmenis un hlors
Ūdens pH līmenim ir izšķiroša nozīme, lai tīrīšanas līdzekļi efektīvi darbotos. Parasti par “zelta vidusmēru” uzskata pH līmeni no 7 līdz 7,4.
Lai pareizi noteiktu vannas ūdens pH līmeni, pietiek ar vienkāršu, vienreizēju testu. Atkarībā no rezultātiem var būt nepieciešams palielināt vai samazināt pH līmeni ūdenī.
Tikpat svarīgs vannā ir atbilstošs hlora līmenis. Tās līmeņa noteikšanai izmanto tos pašus testus kā pH noteikšanai.
Hlors, tāpat kā pH, ir faktors, kas nodrošina dzidru un tīru peldvietu vidi, tāpēc ir svarīgi rūpēties par šiem principiem.
Visbeidzot
Šajā rakstā mēs īsi runājām par to, kā uzturēt burbuļvanna tīru. Pareiza virsmas, masāžas sistēmu un izmantotā ūdens kopšana var nodrošināt ilgu kalpošanas laiku un lielisku un relaksējošu vannošanos.